PRIESTOR, V KTOROM SA VYSKYTUJEŠ,
                   ŤA OVPLYVŇUJE VIAC AKO SI MYSLÍŠ 
                                                                                                             

PREŽÍVAJ RADOSŤ


Zastav sa a zamysli sa nad tým, čo práve žiješ.  

Rozhodni sa, čo skutočne potrebuješ. 

Čomu a komu dávaš svoju energiu, svoj čas.

Usporiadaním vonkajšieho prostredia usporiadaj aj svoj vnútorný svet.

UPRATOVANIE A USPORIADANIE NIE JE TO ISTÉ


Máš hlavu plnú myšlienok a u teba doma to vyzerá podobne? To nič, to sa len v praxi prejavuje zákon AKO VO VNÚTRI, TAK AJ VONKU A NAOPAK. Ak sa ti nedarí usporiadať svoj život a myšlienky, príď a usporiadaj to, na čo dosah máš. Začneme tým, čo máš najbližšie, tvojou domácnosťou. Spustíme niečo, čo s radosťou, chuťou a bez námahy "prevetrá" celý tvoj život. Procesom ťa sprevádza interiérová dizajnérka s viac, než 20 ročnou praxou. Proces je zameraný na tvoje súčasné potreby a potreby do blízkej budúcnosti. Rozvinieme tvoju schopnosť rozlíšiť, čo už nepotrebuješ a uvoľniť to zo svojho života. Zmysluplne a prehľadne usporiadame to, čo zostalo tak, aby bolo bežné upratovanie potešením. Uplatníme princípy inteligentného prístupu k domácnosti - myšlienku Zero waste.


Stretáva sa tu skúsenosť a prax, cit a harmónia, praktickosť a účelnosť, vkus a krása, citlivosť a múdrosť.

VYJADRENIA UŽ "PREMENENÝCH" :)

Lenka Tonhauserová

"Recenzia😘 Premena tvojho domova. Seminár, ktorý mnou rozhodne rezonuje neustále aj po jeho skončení:-) rozmýšľala som ako slovami vystihnúť a uchopiť podstatu toho čo mi dal;-)
nový uhol pohľadu na život, matériu, uvedomenie si čo všetko mám a v akom nadbytku žijem a ako može byť striedmosť a jednoduchosť v našich životoch vyživujúca:-) každý z nás vníma veci inak, ja som hľadala spôsob ako sa naučiť upratať dom tak, aby som nemusela stále dookola vynakladať množstvo energie na jeho upratanie. A skutočne sa to dá. Ale nakoniec sa mi to začalo upratovať v hlave a výsledkom je to, že konečne opäť vnímam samú seba, svoje potreby, potreby mojej rodiny, s ktorou zdieľame spoločný priestor a zrazu ten priestor v ktorom žijeme spoločne pretvárame. Teraz to už viem uchopiť, už viem kde bolo treba začať a stále to neskončilo, je to dlhodobý proces premeny a zmeny , ktorý vecami len začína:-) ale rozhodne priniesol potrebný, nový, osviežujúci závan zmeny do môjho života. A zrazu ani zbalenie 4 -člennej rodiny( do dvoch kufrov na 2 týždne )na dovolenku nie je žiadny problém;-) Lenka."


Ana Bažová Grnja

"Od detstva až rodovo do hlbokej minulosti siaha môj problém so "škrečkovaním". Hromadila som materiálne veci okolo seba, dlhé roky. Mala som neustály pocit, že všetko raz budem potrebovať. Vzhľadom na časté a opakované sťahovanie, pod vplyvom tlaku zo strany manžela sa mi podarilo preriediť niektoré veci, avšak následne vždy prišla situácia, kedy som práve tú čerstvo vyhodenú vec potrebovala. Na prednášky ku Henriete som sa dostala v čase keď sme kúpili vlastný byt a rozhodla som sa skoncovať s mojím hromadením nepotrebných vecí, lebo ma zároveň to ich množstvo zaťažovalo, ale ešte som nevedela ako to zmeniť. Najväčším prínosom z prednášok, bola pre mňa zmena postoju k veciam. Všetko, čo dlhší čas nepoužívam, vo svojej podstate ani nepotrebujem, už mi to odslúžilo a čo je najhoršie zaťažuje to moje prostredie. Naučila som sa lúčiť sa s vecami z láskou a vďačnosťou, za to že mi slúžili a že teraz budú slúžiť niekomu inému. Pochopila som, že to: "raz budem potrebovať" nikdy nepríde. Začala som s dokumentmi a listinami, spolu s manželom a dcérou, skončilo to pekným rodinným výletom do prírody a spoločným pálením minulosti na ohnisku. Boli to pre mňa transformačné chvíle, ktoré mi navždy zmenili postoj. Odvtedy tieto princípy postupne vkladám do svojho každodenného života aj v iných oblastiach ako je šatník, knižnica, dekorácie, potraviny, čistiace potreby... začínam cítiť v mojej domácnosti odľahčenie, vzdušnosť, jasnosť a hlavne začínam mať prehľad vo veciach. Samozrejme sa to odráža aj do vnútorného postoja k sebe samej a k mojej rodine. Som vďačná za veci, ktoré okolo seba mám a ktoré mi slúžia a robia radosť. Zistila som, že ich nepotrebujem tak mnoho ako som si predtým myslela." 

Adriana Pelit

Heni, ďakujem ti krásne za pomoc. Musím povedať, že čas a peniaze, ktoré som investovala do premeny som nemohla investovať lepšie, lebo sa mi už teraz niekoľkonásobne vrátili. Zmenili nielen môj domov, ale aj moje myslenie. Priniesli mi veľkú radosť z dávania a posúvania veci tým, ktorých ešte potešia a vytvorili priestor na prijatie veci nových, z ktorých mám naopak radosť ja a moja rodina. Aj skriňa, ktorá sa mi v našom novom podnájme zdala taká malá, je skvelá. Zmestím do nej nielen bežné veci, ale ešte aj všetky detské ( zimné, či tie, do ktorých ešte len dorastú aj s obuvou). A to všetko len vďaka spôsobu ukladania a aj zredukovaniu veci v šatníku. Si úplne úžasná a premena, ktorú si ma naučila, prišla do môjho života presne vtedy, keď som ju najviac potrebovala. Som ti za ňu veľmi vďačná a myslím na teba každý deň. Prosím ťa pokračuj v tvojej práci, ktorá ti je zároveň aj záľubou, lebo má naozaj zmysel a robí ľudí šťastnejším. Odo mňa jedno veľké ĎAKUJEM !!! 

Slávka Peško

Ahoj Heňuška, po tvojom kurze a ako si videla aj počas neho ma to naozaj nakoplo a držala som sa svojho cieľa aj celé leto. Zvládla som veľkú časť domu doladiť v tejto filozofii a určite môžem konštatovať, že to funguje. Zvládla som šatník, obývačku, spáleň, kuchyňu, z časti kancelársky priestor v dome.  Nedostala som sa ku povalovému priestoru a kúpelni, pretože to bude chcieť veľkú reformu. Dokonca som pomáhala dcére pri veľkom upratovaní a nenápadne som jej tam komono ,,nainfikovala" a funguje to... To isté so urobila u môjho chlapa v dielni - ponúkla som sa mu pomôcť a funguje to... uvidím, ako udrží poriadok sám. Komono funguje aj na kanceláriu, pretože od vtedy som tam už neurobila neporiadok, najmä okolo stola. Odporúčam každému, najmä ak neustále zápasia s tým, že urobia poriadok a nejak sa to nedarí držať. Veľmi ďakujem za túto vedomosť a zručnosť, najmä tebe Henka, že si sa odvážila dať ľuďom takéto znalosti a vlastné skúsenosti. Skvelé, funkčné, praktické a blbuvzdorné pre všetky vekové kategórie...    Ešte raz vďaka.