Pár viet o tom, kde ťa pozývam a prečo.

Kurz začína v piatok o 16:00 končí v nedeľu o 13:00. Budeš bývať v príjemnej dvojposteľovej izbe s kúpeľňou. O celodennú, prevažne vegetariánsku stravu sa ti postarám. Pobyt bude v lone krásnej prírody s jazerom, ktorá v každom termíne ponúkne niečo extra. Program ti pripravím tak, aby zostal priestor na príjemné rána, obedný relaxačný čas "horebruškom" :) a tiež večerný relax podľa tvojho výberu. Ak zostaneš v penzióne, môžeš využiť sauny alebo jacuzzi pod holým nebom - v noci krásny zážitok. Kúpanie v jazere - podľa tvojich možností - celoročne :). Super cesty na beh a prechádzky.....atď. Do mesta s osobitnou atmosférou je to pešo cca 15 minút. Pri troche šťastia zažiješ dobrý koncert. Bude ti ľúto, keď príde nedeľa a budeš musieť opustiť tento raj :).

Cieľom kurzu  je spoznanie a osvojenie jednoduchých súvislostí a princípov pri zariaďovaní, schopnosť vnímať svoj priestor a vedieť ho vhodne harmonizovať.  Už nebudeš potrebovať podobný kurz a ani nikoho rady :). Všetky informácie sú trvalé a to, čo sa tu naučíš, ti už nikdy nikto nevezme. Vždy a všade to už budeš vedieť použiť. Zmení to tvoj doterajší pohľad na osobný priestor.

Kurz ťa prevedie nasledovnými témami: Začneme momentálnym stavom priestoru v ktorom bývaš a tvojou motiváciou pre zmenu, alebo pre vytvorenie nového domova. Dotkneme sa investícií a reálneho časového priebehu v našich podmienkach. Naučíme sa čítať pôdorys a uvidieť ho očami dizajnéra. Povieme si o zónovaní priestoru a o funkčnosti a emócii jednotlivých častí. Nájdeme "nosný nápad" a pomocou informácií o typológii interiérov si nájdeš "ten svoj" a "svoje" materiálové prevedenie. Spojíš to, v čom sa cítiš dobre s celkovým štýlom a konečnou atmosférou priestoru. Dozvieš sa o možnostiach zariaďovacích prvkov a vyberieš si to, čo je pre teba vhodné.  Tiež si zvolíš farby a porozumieš neviditeľnému, ale dôležitému prúdeniu energie. Nebude chýbať téma tvojho vzťahu k veciam a naučíš sa uvoľňovať zo svojho života nadbytočné. Potom príde na rad spôsob jednoduchého usporiadania pri rešpektovaní frekvencie používania a ergonómie, vždy so zameraním na konkrétnu časť domácnosti. Nahliadneš do nových prístupov v téme nepotrebných vecí, bezodpadovej domácnosti. Počas tohto procesu zistíš o sebe a svojom prostredí veľa nového a určite nebudú chýbať "AHA" momenty.

Spätná väzba od ľudí, ktorí rôznymi formami prešli týmto poznaním konštatuje, že sa im otvorilo nové vnímanie priestoru a že sú "zrazu" schopní uskutočniť premeny vo svojich príbytkoch bez akýchkoľvek rád zvonku, Že to jednoducho vedia a prestali vnímať tému tvorby a usporiadania domova ako tému "len" pre špecialistov. Vedia to už hocikedy. Je to trvalá schopnosť. 

Tí, čo zvládali väčšie výzvy ako je napríklad stavba domu, kde je komunikácia s architektom nevyhnutná konštatovali, že ich schopnosť presne vedieť a pomenovať svoje potreby výrazne narástla absolvovaním kurzu. Stali sa pre svojich architektov dobre pripravenými klientmi. V spoločnej komunikácii sa už nevyskytovali vyjadrenia "čo ja viem?"...."neviem, poraďte mi"....."asi by to mohlo byť, ale nie som si istý/á" a podobne. Jednoducho sa stali plnohodnotnými parťákmi pri tvorbe ich domova.

Cena kurzu je 195€ pre jedného účastníka. Tvorí ju cena kurzu - 80€, cena stravy na 2 dni -50€ a cena ubytovania 65€ na 2 noci. Ak potrebuješ vystaviť faktúru, kontaktuj ma a ja ti ju pripravím do termínu uzávierky kurzu. Nie som platcom DPH.

Priestor pre tvoj skvelý pocit.

Realita je ešte krajšia....

Atmosféru zachytil Peter W. Haas