Dievčenský byt pre zrelú ženu

12.11.2023

Oslovila ma majiteľka menšieho bytu vo Zvolene, ktorý bol bytom na prenájom. Po svojich životných zmenách zatúžila po súkromí, po svojom malom hniezde, po svojej oáze kľudu. Bez kompromisov a prispôsobovania. Presne takom, aký momentálne potrebuje.

Mali sme k dispozícii celkom komplikovane riešený a relatívne malý byt. Ako prvé som si potrebovala ujasniť jej rozsah odhodlania dopriať si niečo "len pre seba". Už pri zameriavaní som si vytvorila obraz "sedenia v okne" v spálňovej časti, ktorý bol asi príjemným prekvapením. Pôvodné zadanie bolo o sedačke - ležačke :) a výsuvnej TV v skrinke kuchynského pultu. To "vytlačilo stôl do jedinej možnej pozície, ktorú som sa pokúsila pocitovo zväčšiť zrkadlami, no neprešlo to :). Viedlo to ku korekcii úvah a nakoniec ustúpila TV projekčnému plátnu zo stropu. 

Opatrné úvahy o ponechaní pôvodnej dlažby sa rozplynuli s prvými vizualizáciami a do celého bytu sme dali poctivú drevenú podlahu. Tá byt krásne prepojila a zateplila. Z kuchynského kúta sme vytĺkli, čo sa dalo.